Aktuality

LEHKÁ DĚTSKÁ KOLA ACADEMY

 

Pokud hledáte ultralehká, ergonomická, ale přitom stylová a bezpečná kola pro Vaše ratolesti, řada Academy je pro ně jako stvořená. Vyberte si z oblíbených modelů, které jsou navrženy s ohledem na dětské potřeby a odstranění zlozvyků při jízdě na kole.
 

 

Dětská ergonomická kola Academy

Řada lehkých dětských kol Academy spadá pod německý koncern Cool Mobility, který již více než 15 let vyrábí jedny z nejkvalitnějších a nejlehčích kol. Jedná se o vysoce kvalitní německou značku, která nabízí nejen odrážedla, dětská a juniorská kola, ale i kola pro dospělé.

 

Důraz kladou především na to, aby každý z jejich modelů splňoval požadavky dětí i rodičů – bezpečnost, výkon, kvalitu, moderní design a udržitelnost. Cool Mobility svými zkušenostmi a do detailů propracovanými koly vyvinul standard, který daleko přesahuje zákonné požadavky. Tato kola s přehledem přežijí i několik generací.

 

 

 

Důraz kladen na ortopedii

Kola ACADEMY byla vyvinuta ve spolupráci s Německým institutem pro ortopedii, osteopatii a sportovní medicínu. Pod vedením Dr. Andrease Elsnera se podařilo vytvořit ultralehká kola, která splňují nejnovější ergonomické požadavky. Pohodlnost a ergonomie je zajištěna díky hlubokým a úzkým konzolám, které umožňují vedení a pohyb nohou ergonomicky správně. Vzpřímený posed na kole a optimálně nastavená poloha sezení je pro děti zdravá a při delších trasách zajišťuje maximální pohodlí. Tvarování rámu je přizpůsobeno pro děti tak, aby se jim snadněji nasedalo na kolo.

 

Pro dětská kola ACADEMY je standardem extra nízká váha kol, hlavně díky hliníkové podstatě rámu a dalších komponentů. Nízká hmotnost kola je pro malé jezdce klíčová. Má vliv na jednoduchost jízdy na kole, stabilitu, ale i na celkové nadšení z jízdy. Váha kol je u všech modelů o 40% nižší, než je standardní váha dětí, pro které je daný model určen. Lehké dětské kolo ocení nejen děti, ale i rodiče. Třeba při jeho nošení, ale i při menších převýšeních, které děti hravě zvládnou i bez pomoci s roztlačováním.

 

 

 

Důležitý Q-faktor

Přirozenost a ergonomie pohybu je ovlivňována i Q-faktorem, na který výrobce klade velký důraz – krátké kliky na kole umožňují dětem kdykoli vytáhnout nohy na zem a zůstat stabilně stát. U dětí je tento parametr velmi důležitý. Dětská kola by měla být malý Q-faktor, který je pro ně mnohem vhodnější a přirozenější. Šlapání do pedálů je ve správné poloze a záběr je tak výkonnější. Efektivita šlapání přispívá k většímu zážitku dětí z jízdy na kole, ale také ke správnému držení těla. Kola ACADEMY nabízí jeden z nejmenších Q-faktorů a jsou optimálně navrženy právě pro děti v dané věkové kategorii. Díky těmto detailně propracovaným prvkům mají děti během jízdy ergonomicky správne kolena.

 

 

 

Dětská kola Academy jsou k dispozici v několika modelových řadách:

 

Grade 3 - 16"

Dětské kolo od 4 do 6 let. (105 až 120cm)

 

Grade 3 Belt - 16"

Dětské kolo s řemenovým pohonem pro 4 až 6 leté děti. (105-120cm)

 

Grade 5 - 24"

Kolo pro děti a juniory ve věku 7 až 11 let. (130-145cm)

 

Grade 6 - 26"

Juniorské kolo pro 10 až 14 leté děti. (140-165cm)

 

 

 

- Jednotlivé řady se liší jen velikostmi kol. Všechny ostatní parametry (ultralehký hliníkový rám, odolná kola s plášti, přizpůsobený Q-faktor, bezpečnostní prvky) zůstávají nezměněny.

 

- Barevný koncept je přizpůsoben pro dívky i pro kluky. Najdete dívčí kola v jemné červené barvě, i chlapecká modré barvy. Tyto barvy doplňuje univerzální olivovo-zelená, kterou využijí i další sourozenci bez ohledu na to, zda budete potřebovat kolo pro dívku, nebo pro kluka.

 

 

 

Q- FAKTOR

Q-faktor hraje důležitou roli. Q-faktor by měl odpovídat šířce kroku jezdce. Šlapání do pedálů je tak ve správné poloze a záběr je výkonnější. Efektivita šlapání přispívá k většímu zážitku dětí z jízdy na kole, ale také ke správnému držení těla. Kola ACADEMY nabízí jeden z nejmenších Q-faktorů na trhu a jsou optimálně navržena právě pro děti ve věku 4 až 6 let.

 

SEDADLO

Poloha sezení je optimálně nastavena pro dítě tak, že zajišťuje správný vzpřímený posed. Rovné sedátko zaručuje ideální oporu a zabraňuje sklouzání sedacích kostí. Potah sedáku je optimální pro děti od 4 let – ne příliš měkký ani příliš tvrdý.

 

PNEUMATIKY

Kola SUPERLIGHT a kvalitní pláště VEE TIRE Rail výborně doplňují toto kolo a zajišťují maximální pohodlí během jízdy. Reflexní prvky na pneumatikách zajistí bezpečnou jízdu i v pozdějších hodinách a při horší viditelnosti. Brzdové páky kola jsou uzpůsobeny pro malé dětské ruce a snadno se stlačují.

 

 

 

Lehkost

 

Kola z řady ACADEMY vynikají zejména svojí lehkostí. Hmotnost samotného kola je o 40% lehčí, než běžná tělesná hmotnost dítěte v dané věkové kategorii.

 

Promyšlené funkce

 

Funkce kol ACADEMY jsou skutečně důsledně promyšlené. Modely jsou vybaveny komponenty, které jsou uzpůsobeny pro každodenní používání ve městě. Jízda je tak nanejvýš bezpečná a pohodlná.

 

Optimální nastavení pro děti

 

Lehká váha kola a dokonale vybavená ergonomie jsou přizpůsobeny potřebám všech dětí. Čím jsou funkce kola lepší a propracovanější, tím větší je pro děti motivace a chuť jezdit.

 

Ergonomie

 

Kliky kola umožňují dětem kdykoli vytáhnout nohy na zem a zůstat stabilně stát. Během jízdy mají ergonomicky správná kolena, jezdí se jim jednoduše a přirozeněji udržují stabilitu během jízdy.

 

Originalita a design

 

Kola o velikosti kol více než 20" jsou vybavena převody Shimano Claris. Odolný 8-stupňový pohon je nenáročný na údržbu a malým jezdcům nabízí optimální převodový poměr.

 

Kvalita

 

Hliníkové Rámy a vidlice ACADEMY jsou až 3-násobně zesílené, avšak jejich váha je stále lehká jako pírko. Nově vyvinutá pneumatika Vee Tire Rail s reflexním proužkem nabízí ty nejlepší jízdní vlastnosti a perfektní přilnavost.

 

Další aktuality

Stěhování prodejny

    Vážení zákazníci,       Od 4.4. nás najdete hned za rohem na adrese Šenovská 3 (bývalá Pivotéka).

> více <

Půjčte si koloběžku

Půjčovna a prodej koloběžek v Havířově   Ať jsi turista, sportovec, nebo máš rád přírodu a zábavu s kamarády nebo dětmi. Vyzkoušejte naši půjčovnu koloběžek. Půjčte si koloběžku pro skvělý zážitek, na běžné…

> více <

Půjčovna střešních nosičů THULE

Z vlastní zkušenosti dobře víme, že každý nemá v bytě tolik místa. Proto nyní nabízíme službu vypůjčení střešního nosiče kol ( možnost zapůjení také unerzálních příčníkú pro hagusy ). V půjčovně jsou výhradně originální…

> více <

ČELOVKY

Běháte rádi? Nenechte se zaskočit tmou, zastavte se pro TOP čelovky Fenix,..

> více <

Dětská kola

Dorazilo spoustu dětských kol, udělejte dětem radost,..

> více <

Sedla Author

Ještě před tím, než se rozhodnete pro koupi nového sedla, může v naší prodejně otestovat sedla Author a vybrat si tak konkrétní typ, který dokonale odpovídá vaší anatomii. Tak nekupujete " zajíce v pytli" a vyhnete se rozčarování, že…

> více <